Izleyiciler

12 Nisan 2012 Perşembe

İstanbul Hatay Günleri Ve Hatayın Meşhur Yiyecekleri


8 yorum:

 1. Ne hos kareler, o büyük sacin üzerindeki beyaz ip gibi seyler nedir? Cok ilging? Tatli bisey mu yoksa

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Serife,o büyük sacın üzerindeki taze tel kadayıf.Kadayıfın yapılısı fotograf karelerinde aynen görüldügü gibi,gercekten cok ilginc.Selamlar,sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. kadayıfın yapılışı gerçekten çok ilginç, küçük bebekler de çok güzel...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Degerli arkadasım,iskenderun ve Antakya carsılarında kadayıf imalat dükkanlarıyla cok sık karsılasabilirsiniz. Çünkü yöre halkı peynirli künefe çok sever ve oldukça çok tüketirler. Bence çok nefis bir tatlı, bende bu tüketicilerden biriyim. Selamlar,sevgiler.

   Sil
 4. Bazı yöresel yemekler vardır,o yöreye gitmeseniz de yemişliğiniz,yapmışlığınız vardır veya en azından duymuşsunuzdur.Ben de Gaziantep'in bir çok yemeğini eşimle tanışmadan önce biliyor olmama rağmen ,ismi çok ilginç olan bu yemeği hiç duymamıştım.Evlenip buraya yerleştikten sonra tattım ve beğendim,eşim de çok sevdiği için ara ara pişiriyorum.Son derece sağlıklı ve lezzetli bir yemek olduğunu söyleyebilirim.Yeşil soğan ve yeşil sarımsağın beyaz ve yeşil sapları kullanılarak yapılıyor,yaprakları yemeğe eklenmiyor.Bu yemek alternatif olarak pırasa ile de yapılabiliyor.

  YanıtlaSil
 5. Değerli blog yöneticisi çalışmalarınızı hergün takip ediyoruz. İş hukuku avukatı hususunda hizmet verdiğimizi bildirmek isteriz.

  YanıtlaSil